LOLIUM PERENNE (PERENNIAL RYEGRASS)


Diğer çim türleri arasında en hızlı gelişen türdür. İnce yapraklı oluşu, koyu yeşil rengi ve sık dokusu sayesinde güzel bir görünüm sunar. Hastalıklara karşı mükemmel direnç gösterir. Yaprak ve köklerin hızlı bir büyüme göstermesi nedeniyle yıpranma toleransı yüksektir ve bu özelliğinden dolayı sportif amaçlı karışımların asıl çeşididir. Golf sahalarında overseeding için uygundur.

STRAVINSKY
Çekici koyu yeşil renge sahiptir. Sezon boyunca rengini korur. Bilinen yaygın hastalıklara karşı geniş bir dayanıklılık gösterir. Yaz yıpranmalarına yüksek dayanımlıdır. Kış görünümü ortalamanın oldukça üzerindedir. Golf sahalarında overseeding döneminde kullanılmaktadır.
ALLSTARTER
Mükemmel hastalık dayanımına sahiptir. Kış boyunca sağlıklı koyu yeşil rengiyle üstün bir görselliğe sahiptir. İnce yapraklıdır. Golf sahalarında overseeding döneminde kullanılmaktadır.
CUTTER II
Dikkat çekici koyu yeşil renge sahiptir. Hızlı tesis olma ve yüksek adaptasyon kabiliyetine sahiptir. Golf sahalarında overseeding döneminde ve futbol sahalarında kullanılmaktadır.
TROYA
Canlı yeşil renge sahiptir. Yıpranmaya karşı çok iyi dayanıklılık sergiler. Hızlı tesis olur. Hastalığa karşı mükemmel dayanım sergiler. Golf sahalarında ağırlıklı olarak greenler için önerilir. Ayrıca tee ve fairwayler için kullanılmakla birlikte futbol sahalarında da tercih edilmektedir.
ESQUIRE
Koyu yeşil renge sahiptir. Çok hızlı tesis olur ve etkileyici bir yoğunluğa sahiptir. Hastalıklara karşı çoklu toleranslıdır. Kışın meydana gelen yıpranmalara karşı dayanıklıdır. Golf sahaları, futbol sahaları ve peyzaj alanlarında kullanılmaktadır.
BELIDA
Diğer çim türleri ile karışımlarda kullanılır. Çok hızlı tesis olur. Stres koşullarına ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Parklar, meydanlar ve spor tesislerinde kullanılmaktadır.